Co vědět o rakovině prostaty prostaty

Co vědět o rakovině prostaty prostaty

dochází k tomu, že buňky v prostatě začnou nekontrolovatelně růst. Někdy se rakovina prostaty vyvíjí rychle a šíří se do jiných orgánů nebo metastázuje. Nejčastěji se rakovina prostaty šíří do nadledvinky, kostí, játra a plic.

V tomto článku vysvětluje, jak se šíří rakovina prostaty a jak to ovlivňuje tělo. Podíváme se také na možnosti léčby metastatického rakoviny prostaty a pravděpodobný výhled pro lidi se stavem.

Co je metastatický rakovina prostaty? těla.

Tento typ však zahrnuje jakýkoli orgán nebo strukturu v pánvi. Kosti, mozek, játra a plíce jsou běžnými místy metastáz rakoviny.

V mnoha případech roste rakovina prostaty velmi pomalu. Někteří muži ani nevědí, že mají nemoc. Někdy se nemoc metastázuje na jiné orgány daleko od prostaty. Často je rakovina prostaty bez příznaků. Pokud však dojde k příznakům, mohou zahrnovat:

 • Časté močení
 • Obtížnost při kontrole močení
 • Slabý nebo přerušený tok moči
 • Bolest nebo pálení Při močení
 • erektilní dysfunkce
 • Bolestivá ejakulace
 • Při ejakulaci
 • v moči nebo v moči nebo SEMEN

Mnoho dalších stavů, včetně prostatitidy a benigní hypertrofie prostaty, může způsobit podobné příznaky. Každý, kdo má tyto příznaky, by však měl co nejdříve konzultovat se svým lékařem, aby vyloučil rakovinu prostaty. Závisí na tom, kde se rakovina https://recenzeproduktu.top/cardio-active/ šíří a jak rychle roste.

Když rakovina prostaty metastázuje do následujících oblastí, může to způsobit řadu komplikací.

 • Kosti: To může způsobit zlomeniny a bolest. závratě, bolesti hlavy a záchvaty. /ul>

Léčba

Pro pokročilé rakoviny prostaty existuje mnoho typů léčebných postupů. Lékař nebo onkolog vyvine léčebný plán, který zohledňuje příznaky jednotlivce, prognózu, cíle léčby, věku a obecného zdraví. Rakovina uzavírá produkci mužských pohlavních hormonů. To může pomoci zabránit tomu, aby se rakovina pokračovala. Lidé obvykle dostávají chemoterapii, jakmile rakovina prostaty přestane reagovat na hormonální terapii.

Lidé to mohou používat v kombinaci s hormonální terapií, pokud jejich rakovina prostaty dosud nebyla rezistentní. Nádor na prostatě nebo zabíjet nově metastazizované rakovinné buňky v jiných oblastech. Podávají vnější radiační terapii z vnějšího těla pomocí stroje. Navrhujte, že osoba má také hormonální terapii, která pomáhá zabránit dalšímu šíření rakoviny. Tento typ radiační terapie zahrnuje injekci radioaktivní látky do krve. Terapie může poškodit méně zdravé tkáně.

Přečtěte si více o radiační terapii. a vysoké hladiny vápníku v krvi.

bisfosfonáty jsou třídou léků, kterou lékaři podávají pro některé lidi s metastatickým karcinomem prostaty. Blokují kostní buňku, která způsobuje rozklad kosti. Americká správa potravin a léčiv (FDA) schválila Sipuleucel-T (Provingen), vakcínu proti rakovině na bázi buněk k léčbě mužů s metastatickým karcinomem prostaty odolné vůči hormonem.

Tento typ léčby zahrnuje filtrační imunitní buňky. z těla a jejich stimulaci v laboratoři, aby se zaměřil na rakovinu prostaty. Lékaři pak buňky znovu přefijí zpět do těla jednotlivce intravenózně (IV). Specialisté na rakovinu často doporučují tuto léčbu před chemoterapií pro muže, kteří zažívají minimální až žádnou bolest. Může však být také účinný u některých mužů poté, co jednotlivci obdrželi chemoterapii

, dostávají celkem tři ošetření v procesu, který podstoupí každé 2 týdny. Tato léčba nevyřeší příznaky ani snižuje velikost nádoru. Nadace pro rakovinu prostaty však doporučuje, aby prodloužila životnost osob s pokročilým rakovinou prostaty. Lékaři jej používají pouze u lidí, kteří postupovali v předchozí léčbě, ale pro které neexistují žádné alternativní možnosti léčby. Imunitní buňky, které zabíjejí nádory.

Lékaři dávají toto ošetření IV jednou za 3 týdny. nemusí vůbec doporučit žádnou léčbu. Mohou však provádět pravidelné testy a pouze lékařsky zasáhnout, pokud se změní výsledky nebo se objeví příznaky. žláza a varlata.

Lidé, kteří se zajímají o klinické hodnocení léčby rakoviny Léčba rakoviny prostaty

Léčba rakoviny prostaty může způsobit některé závažné vedlejší účinky, včetně:

 • Inkontinence moči
 • Retence moči
 • Erektilní dysfunkce
 • Pain
 • Vypadání vlasů
 • Ztráta chuti k jídlu
 • Nevolnost a zvracení

Naštěstí existuje mnoho léků k léčbě vedlejších účinků léčby rakoviny. Protože však tyto vedlejší účinky mohou být poměrně závažné, lékaři často doporučují ostražité čekání před předepisováním silných léků. Z tohoto důvodu může lékař cítit, že rizika léčby převažuje nad výhodami.

Je důležité, aby každý, kdo podstupuje léčbu rakoviny, komunikovat se svým zdravotnickým týmem o jakýchkoli vedlejších účincích, které zažívají. o tom, kde se rakovina rozšířila, a také o tom, jak agresivně roste. To srovnává pravděpodobnost, že osoba přežije po dobu 5 let nad diagnózou osoby bez rakoviny žijící po stejnou dobu.

Podle americké rakovinné společnosti je míra přežití následující:

 • Místní rakovina prostaty bez rozpětí má 5letou míru přežití téměř na 100%..
 • Rakovina prostaty se vzdálenými metastázami má pětiletou míru přežití přibližně 30%.

Pokud lékař diagnostikuje rakovinu prostaty, nebo pokud má Míra přežití se šíří pouze do blízkých struktur, je vynikající. Míra přežití však nezohledňuje mnoho dalších faktorů, jako je věk člověka a celkové zdraví..

Díky tomu je rutinní screening a včasná diagnóza nezbytná pro úspěšné léčby rakoviny prostaty. je pro ně nejvhodnější.

Q:

Jak je pravděpodobné, že se moje rakovina prostaty rozšíří? Závisí na stadiu rakoviny při diagnostice a na zdravotním stavu jednotlivce a reakci na léčbu, mimo jiné. nebo spusťte léčbu v závislosti na rizikových faktorech jednotlivce.

Promluvte si se svým lékařem o svých rizicích pro metastázy a možnosti léčby.

Odpovědi Rep nesnáší názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informativní a neměl by být považován za lékařskou radu.

Contents