Kiedy zobaczyć lekarza

Kiedy zobaczyć lekarza

Może to obejmować analizę kału i badania krwi.

Kiedy zobaczyć lekarza

Jeśli kupa danej osoby jest stale pomarańczowa przez 2 tygodnie, powinna porozmawiać z lekarzem.

Wszelkie obawy dotyczące zmian koloru lub konsekwencji stolca powinny być oceniane przez pracownika służby zdrowia, ponieważ może to wskazywać na problem.

 • Nietolerancja pokarmu
 • Kwas refluksowy/ GERD
 • Zestaw żołądkowo-gastroenterologii
 • żywienia/dieta

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz i instytucjach badawczych akademickich oraz czasopisma medyczne i stowarzyszenia. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Dlaczego pietruszka jest tak zdrowa?

Poniższe możliwe korzyści zdrowotne powiązano z konsumpcją pietruszki.

1) Zapobieganie rakowi

flawonoidy są naturalnie- Występujące związki roślinne, które mogą przeciwdziałać środkom powodującym chorobę w ciele.

Myricetyna jest flawonoidem występującym w pietruszki i innych roślinach. Wykazano, że pomaga zapobiegać rakowi skóry. Pietasley zawiera jedno z najwyższych stężeń miricetyny na 100 gramów.

Badania wykazały, że pietruszka i inne zielone zioła i warzywa mogą blokować skutki heterocykliczne amin. Są to związki chemiczne, które mają cechy raka. Są generowane, gdy mięso jest grillowane w wysokich temperaturach.

Ci, którzy wolą zwęglony stek, powinni sparować go z zielonymi warzywami, takimi jak pietruszka, aby zmniejszyć te potencjalnie szkodliwe efekty.

apigenina jest naturalną substancją chemiczną występującą w natce pietruszki. W przeglądzie z 2015 r. Wykazano, że zmniejsza wielkość guza w agresywnej postaci raka piersi. Naukowcy uważają, że apigenina może być obiecującym nietoksycznym leczeniem raka w przyszłości.

2) Ochrona przed cukrzycą

Myricetyna obecna w pietruszce została również zbadana pod kątem stosowania w leczeniu i zapobieganie cukrzycy.

Badania laboratoryjne i zwierzęce wykazały, że myricetyna może obniżyć poziom cukru we krwi i zmniejszać oporność na insulinę. Wydaje się również, że zapewnia działanie przeciwzapalne i usuwa nadmiar tłuszczu z krwi.

3) Poprawa zdrowia kości

Niskie spożycie witaminy K było związane z wyższym ryzykiem złamania kości . Spożywanie odpowiedniej ilości witaminy K może poprawić zdrowie kości poprzez poprawę wchłaniania wapnia i zmniejszenie wydalania wapnia w moczu.

W niedawnej metaanalizie, osoby z najwyższymi poziomami witaminy K doświadczyli 22 % mniej złamań niż te o niskim poziomie.

Dziesięć gałązek pietruszki wystarcza, aby osiągnąć zalecane dzienne spożycie witaminy K.

Jedzenie szeregu owoców, warzyw i ziół jest powiązane zmniejszone ryzyko problemów zdrowotnych. Dieta z wyższymi ilościami naturalnej żywności i mniejszej produkcji spożywczej jest bardziej prawdopodobne, że będzie lepsze ogólne zdrowie.

Jedna chemikalia lub witamina prawdopodobnie nie zapewni tych samych korzyści zdrowotnych samodzielnie lub w formie suplementu. Zapewnia większe korzyści z spożywania żywności w pierwotnej formie.

żywienia

Według Stanów Zjednoczonych (USA) Departament Rolnictwa (USDA) National Nutrienting baza danych, jedna filiżanka posiekanej natki pietruszki Zawiera:

 • 22 kalorie
 • 1,78 gramów (g) białka
 • 0,47 g tłuszczu
 • 3,8 g węglowodanów
 • 2 g błonnika
 • 0,51 g cukru

Ta sama ilość pietruszki zapewnia również 984 mikrogramy (MCG) witaminy K, jako 79,8 mcg witaminy C i 5 054 jednostek międzynarodowych (IU) witaminy A. Jedna filiżanka pietruszki zapewnia 1230 procent zalecanego spożycia witaminy K.

Świeżo posiekana pietruszka ma pikantny, pieprzny smak i Dobrze łączy się z:

 • Ziemniaki
 • Sosy na bazie pomidorów
 • Dania drobiowe
 • Sałatki oparte na zbóż
 • Owoce morza
 • Naczynia z jajami

Oto kilka szybkich wskazówek:

 • Wrzuć kilka gałązek pietruszki do swojego ulubionego Zielony sok.
 • Wykończ omlet, quiche lub frittata w Garstka posiekanej natki pietruszki.
 • Dodaj posiekaną natkę pietruszki do dowolnego domowego sosu sałatkowego.

Wypróbuj niektóre z tych zdrowych i pysznych przepisów opracowanych przez zarejestrowanych dietetyków za pomocą natki pietruszki:

 • Pizza skorupy kalafiorowej
 • Marokańska ryba nad pełnoziarnistym kuskusem
 • Balsamiczna sałatka z groszku z czarnymi oczami
 • Citrus Shrimp Salad z białą sałatką z białą sałatką z białą sałatką Ziarna i rukola

Ryzyko

Ważne jest, aby nagle nie zmieniać ilości witaminy K w diecie podczas przyjmowania cieście krwi, takich jak kumadyna lub warfaryna. Witamina K odgrywa kluczową rolę w krzepnięciu krwi.

Całkowita dieta jest najważniejsza w zapobieganiu chorobom i osiągnięciu dobrego zdrowia. Jedzenie zróżnicowanej diety jako ścieżki do zdrowia jest ważniejsze niż skupienie się na poszczególnych pokarmach.

 • Odżywianie/dieta

Wiadomości medyczne mają dziś surowe wytyczne dotyczące pozyskiwania i losowania z recenzowanych studiów, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Dlaczego stosunek bioder jest ważny?

stosunek talii do bioder, znany również jako stosunek bioder w talii, jest obwodem talii podzielonej przez obwód bioder. Co mówi stosunek talii do bioder danej osoby o jej zdrowiu?

Stosunek talii do bioder (WHR) jest szybką miarą rozkładu tłuszczu, która może pomóc wskazać ogólne zdrowie danej osoby. Ludzie, którzy niosą większą wagę w środku niż biodra, mogą być bardziej narażone na rozwój określonych warunków zdrowotnych.

Ten artykuł wyjaśnia, jak obliczyć WHR i zawiera wykres, który pomoże ludziom zrozumieć ich wyniki. Wygląda również na to, w jaki sposób stosunek WHR wpływa na zdrowie, w jaki sposób osoba może poprawić swój stosunek i co jeszcze powinien wziąć pod uwagę.

Jak obliczyć stosunek talii do bioder

znaleźć Poza tym osoba musi zmierzyć obwód swojej talii, jak i biodra. Obwód oznacza odległość wokół czegoś.

Aby zmierzyć obwód swojej talii, osoba powinna wstać prosto i oddychać, a następnie zmierzyć talię tuż nad przyciskiem brzucha za pomocą pomiaru taśmy. Powinno to być tam, gdzie talia jest najmniejsza.

Uważaj, aby nie wyciągnąć taśmy zbyt ciasno i pamiętaj, aby zapisać pomiar talii przed przejściem do bioder.

w celu pomiaru Obwód ich bioder wstań prosto i obejmuje taśmę wokół najszerszej części bioder. Weź pomiar, w którym końce miary taśmy nakładają się ponownie, ponownie nie ciągnij go zbyt mocno.

Aby obliczyć WHR, podziel pierwszy pomiar (obwód talii) przez drugi pomiar (obwód bioder). Pomiary można rejestrować w centymetrach (cm) lub calach (cal) bez wpływu na stosunek.

Na przykład, jeśli obwód talii osoby wynosi 80 cm (31,5 cala), a jej obwód bioder wynosi 90 cm ( 35,5 cala) Wówczas ich stosunek WHR to:

80 ÷ 90 = 0,89 cm (31,5 ÷ 35,5 = 0,89 cala)

Jaki jest zdrowy stosunek?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), posiadanie WHR powyżej 1,0 może zwiększyć ryzyko rozwoju warunków związanych z nadwagą, w tym chorobami serca i cukrzycy typu 2.

może tak być nawet przypadek Jeśli inne miary nadwagi, takie jak wskaźnik masy ciała (BMI), są w normalnym zakresie.

Who doradza, że ​​zdrowy whr to:

 • 0,85 lub mniej dla dla Kobiety
 • 0,9 lub mniej dla mężczyzn

Poniższy wykres pokazuje, w jaki sposób WHO klasyfikuje ryzyko wpływu na wagę związanych z wagą według WHR:

ryzyko zdrowotne niskie 0,95 lub niższe 0,80 lub niższe lub niższe high 1,0 lub wyższy 0,86 lub wyższy

Wpływ na zdrowie

Osoby o wysokim WHR noszą wagę wokół ich środka, więc ich kształt ciała można opisać jako „jabłko”.

Badania pokazują osoby, które są „W kształcie jabłka” są bardziej narażone na pewne warunki zdrowotne niż te, które mają „w kształcie gruszki” (gdy biodra są szersze niż górna część ciała).

Te warunki zdrowotne obejmują:

 • Choroba sercowo -naczyniowa: jedno badanie wykazało, że otyłość brzucha zwiększyła ryzyko choroby sercowo -naczyniowej i raka. Inne badanie wykazało, że WHR przewidywał chorobę sercowo -naczyniową bardziej skutecznie niż BMI lub obwód talii. Trzecie badanie wykazało, że WHR jest lepszym wskaźnikiem ryzyka śmiertelności z powodu chorób sercowo -naczyniowych niż sam obwód talii.
 • Cukrzyca typu 2: badanie z 2016 r. Wykazało, że zwiększony obwód talii był powiązany ze zwiększonym ryzykiem rodzaju typu typu 2 diabetes.
 • Fertility: A 2002 study found that women with a WHR of over 0.80 have a lower pregnancy rate than those with a lower WHR, regardless of their BMI.

i używanie WHR do wskazania, jak prawdopodobne jest, że ktoś może opracować określone warunki zdrowotne; Można go również zastosować do wskazania otyłości. Według WHO:

 • WHR ponad 0,85 wskazuje otyłość u kobiet
 • WHR ponad 0,90 wskazuje na otyłość u mężczyzn

Jak poprawić stosunek

Jeśli dana osoba ma wysoki WHR i ma nadmierną wagę wokół talii, może być zaniepokojony powiązanymi zagrożeniami dla zdrowia. Aby zmniejszyć te ryzyko, dobrym pomysłem jest schudnąć.

Najlepszym sposobem na schudnięcie jest spożywanie mniejszej liczby kalorii niż są spalone, zwykle przez jedzenie mniej i ćwiczenie więcej. Jedzenie zdrowotnej diety, zmniejszenie wielkości porcji i ćwiczenie kilka razy w tygodniu jest dobrym miejscem na rozpoczęcie.

Badanie z 2011 r. Wykazało, że dieta wysoko owocowa i nabiału i nisko w białym chlebie, przetworzonym mięsie, mięso, Margaryna i napoje bezalkoholowe mogą pomóc w zmniejszeniu tłuszczu brzucha. Lekarz lub dietetyk może udzielić dalszych porad, jak schudnąć.

Rozważania

Podczas gdy WHR osoby jest użyteczną miarą dla niektórych warunków zdrowotnych, należy pamiętać, że tak jest Nie wolno.

Ludzie mogą podejmować niedokładne pomiary lub popełnić błąd podczas wykonywania obliczeń. Ponadto, jeśli ktoś ma wysoki BMI lub ma mniej niż 5 stóp wysokości, jego WHR może być mniej znaczący.

Należy zauważyć, że WHR nie jest zaprojektowany do pomiaru zdrowia dzieci i powinien powinien być używane tylko dla dorosłych.

WNIOSEK

Mierzenie WHR osoby jest szybkim sposobem na uzyskanie:

 • Ogólne poziomy zdrowia
 • Poziomy otyłości
 • Ryzyko warunków zdrowotnych związanych z wagą

Jednak jako WHR można mierzyć niedokładnie, nie należy polegać na jedynej miary otyłości lub zagrożenia zdrowotnego .

Rozmowa z lekarzem na temat wagi i wszelkich związanych z nimi zagrożeń dla zdrowia jest zawsze najlepszym sposobem na uzyskanie pełniejszego obrazu.

 • Otyłość/utrata masy ciała/fitness

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Dlaczego nie ma lekarstwa na opryszczkę?

Herpes jest infekcją wynikającą z dwóch rodzajów wirusa opryszczki pospolitej. Objawy mogą pojawiać się jako opryszczka jamy ustnej lub opryszczka narządów płciowych. Obecnie nie ma lekarstwa.

Większość osób z opryszczką nie wykazuje objawów, ale infekcja może również powodować bolesne wrzody i pęcherze. Osoby bez objawów mogą nadal przekazywać infekcję innym.

Herpes Simplex Virus 1 (HSV-1) zwykle powoduje opryszczkę jamy ustnej, ale mogą również powodować opryszczkę narządów płciowych. Ludzie przekazują HSV-1 przez ślinę.

Herpes Simplex Virus 2 (HSV-2) jest bardziej powszechną przyczyną opryszczki narządów płciowych. Osoba może zdobyć HSV-2 poprzez kontakt seksualny.

Zakażenie HSV jest bardzo powszechne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że około pół miliarda ludzi żyje z opryszczką narządów płciowych na całym świecie, a kilka miliardów z infekcją opryszczki ustnej.

W tym artykule patrzymy na to, dlaczego nie ma lekarstwa Herpes, postęp w opracowywaniu lekarstwa i obecne opcje leczenia.

Czy istnieje lekarstwo opryszczki?

Obecnie nie ma leczenia ani leczenia zapobiegawczego infekcji opryszczki. Jeśli dana osoba otrzyma dowolną formę zakażenia wirusem opryszczki, będzie miała to na całe życie, niezależnie od tego, czy doświadczą objawów.

Naukowcy przeprowadzili kilka badań klinicznych badających szczepionki przeciw infekcji opryszczki, ale obecnie nie ma komercyjnie Dostępna szczepionka.

Dlaczego tworzenie lekarstwa jest trudne

harmoniqhealth.com

opryszczkę jest trudna do wyleczenia z powodu natury wirusa. Zakażenie HSV może ukryć się w komórkach nerwowych danej osoby przez miesiące lub lata przed ponownym ponownym i reaktywnym zakażeniem.

Eksperci sugerują, że nawet jeśli leki przeciwwirusowe niszczą aktywne części infekcji, wymaga to tylko niewielkiej ilości. Z wirusa do ukrycia się w komórkach nerwowych i stawania się uśpienia, aby wirus opryszczki mógł kontynuować.

Aby znaleźć leczenie, naukowcy muszą dalej zrozumieć mechanizm, który umożliwia ukrycie infekcji. Zapobiegając temu mechanizmowi, mogą być w stanie poradzić sobie z całą infekcją, zanim części uśpione.

Obecne opcje leczenia

Niektóre leki mogą zmniejszyć częstotliwość i nasilenie objawów oraz zmniejszyć szanse przekazywania infekcji innym. Obecne leki przeciwwirusowe w leczeniu opryszczki obejmują następujące leki:

acyklowir jest zazwyczaj pierwszą formą leczenia zakażeń HSV. Lekarz może leczyć zakażenie skóry lub błony śluzowej doustnym acyklowiru, pod warunkiem, że osoba ma kompetentny układ odpornościowy.

W przypadku osób z ciężkimi infekcjami lub mniej kompetentnymi układami odpornościowymi lekarz może przepisać dożylnie (IV) acyklowir. Możliwe skutki uboczne acyklowiru mogą wpływać na ośrodkowy układ nerwowy lub przewód pokarmowy, który biegnie od jamy ustnej do odbytu.

Osoby o wysokim poziomie stresu lub urazu mogą występować częstsze nawrót opryszczki narządów płciowych. W takim przypadku lekarz może doradzić psychoterapię i poradnictwo.

Niektóre domowe środki zaradcze, takie jak żel naftowy lub olejki eteryczne, mogą złagodzić dyskomfort, jaki powodują zmiany opryszczki.

Kliknij tutaj Dowiedz się więcej o najlepszych domowych środkach leczenia opryszczki.

Zapobieganie

Osoba może przenosić HSV-1, gdy nie ma objawów. Jest jednak najbardziej zaraźliwy podczas epidemii.

Osoby z aktywnymi objawami muszą unikać doustnego kontaktu z innymi lub dzieląc się przedmiotami, które wchodzą w kontakt ze śliną. Muszą także unikać uprawiania seksu oralnego.

Osoby z objawami opryszczki narządów płciowych muszą również powstrzymać się od aktywności seksualnej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Osoby z zakażeniem HSV-2 mogą przenosić opryszczkę narządów płciowych, jednocześnie nie doświadczając objawów. HSV-2 jest najbardziej zaraźliwy podczas wybuchu ran.

Ludzie powinni powstrzymać się od aktywności seksualnej podczas doświadczania objawów. Prawidłowe stosowanie prezerwatyw może pomóc zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się opryszczki narządów płciowych.

Kobiety w ciąży z objawami opryszczki narządów płciowych powinny porozmawiać z lekarzem, ponieważ istnieje ryzyko opryszczki noworodka.

Noworodkowe opryszczki to miejsce, w którym matka przekazuje infekcję na płód przed, podczas lub bezpośrednio po porodzie. Jest to rzadkie, ale może mieć poważne konsekwencje dla niemowlęcia.

Badania nad lekarstwem

którzy rozpoznają potrzebę dalszych badań w zakresie zapobiegania i leczenia HSV.

Contents